Bledá 3. - 1/3

2. května 2012 v 16:21 | selena-m |  Díly mé knihy

Část 3. Trest za přestupky 1/3

,,Konečně mám pokoj od těch mrňavých nadávačů!" libovala jsem si za stolem po obědě. ,,Sice máš, ale máš i domácí vězení! Nemůžeš ven! Jenom do školy, která teď není, když jsou prázdniny!" připomněla mi Betty. ,,To je snad jedno, ne? Zrovna se venku nic velkého neděje, tak proč bych potřebovala ven?" řekla jsem zcela klidně, a natáhla si nohy na stůl. ,,Hele," řekla jsem po chvíli ,,já jdu radši na PC podívat se, jak je na tom svět, třeba se i potopila nějaká loď! To bude pokoukání, jestli tam někdo dal i video!" ,,Jo, a já jdu radši s tebou, znát něco navíc fakticky neuškodí!" řekla Betty, a hnala se za mnou na horu po schodech. V mém fakt hodně neuklizeném pokoji jsem z pod stolu vytáhla zcela nový notebook, a zapnula ho. ,,To je zase doba!" řekla Betty, když ji čekání než se počítač načte opravdu přestalo bavit. ,,Nekňuč! Už to je! Takže, zadáme si heslíčko! Betty, sakra nekoukej! To je tajné!"řekla jsem, když se notebook konečně načetl. ,,Zadej: Novinky.cz!" opět mi Betty řekla jednu z jejích geniálních rad. ,,Já to asi fakt nevím!" řekla jsem tak trochu otráveně. ,,Proto ti to říkám, Spectro!" řekla Betty se svým trošku ,,výsměšným" pohledem, a nosem tak trošinku na horu. ,,Hele," chtěla jsem se napojit na jiné téma ,,tady se píše: Jedna modelka v USA dorostla výšky neuvěřitelných tří metrů přesně!" ,,Já si myslím, že si vymýšlí! Vždyť sem nenapsaly ani jméno té modelky!" řekla Betty. ,,No, taky si myslím," řekla jsem, ale najednou jsem vykřikla: ,,Ale tohle! Podívej se! Zítra, 17. Dubna 2012 ve 21:15, premiéra ,,Krvavého měsíce 2. - tři dny života" ve 3D! Na to musíme jít!" ,,Musíme! Nemohu se dočkat!"řekla Betty, ale najednou sklesla hlasem na dno: ,,Ale ty máš přece domácí vězení…" ,,No jo, fakt úžasný!" řekla jsem nešťastně. Ale najednou jsem se rozzářila: ,,Ale, když řeknu tátovy, že je to premiéra a to ve 3D, a že je to moje životní příležitost to vidět, a že to už víckrát neuvidím, a že to na internet nedají, tak možná povolí!" Betty mi to schválila, a šly jsme za tátou. Ten mi to po dlouhé době naléhání, a slibování, že tenhle den domácího vězení nahradím jiným, nakonec povolil.
Byl večer. S Betty jsme v rychlosti udělaly hygienu, a šup do postele, ať už máme tento den za sebou. Hrozně jsme se těšili za zítřek, hlavně na premiéru. ,,Tři - déčko!" opakovala ještě dlouho po desáté hodině v noci Betty pořád do kola. ,,Nemůžu se dočkat! Já snad ani neusnu, jak se těším!" řekla Betty jako bonus na konec. ,,Jo, jo, jasně, já se taky moc těším, ale vyčkej času, jako husa klasu! Když rychle usneš, rychle bude ráno! To si zkrátíme hrami na počítači, a co nevidět bude osm, a my půjdeme po Ámosově ulici až ke kinu!" řekla jsem, zavrtala se pod peřinu, a ignorovala další těšivé hlášky, které ze sebe ještě asi do půlnoci vydávala Betty, než usnula. Den proběhl přesně tak, jako jsem ho ještě v noci plánovala. Rány byla hygiena, snídaně, a celý den paření na notebooku s výjimkou oběda. Konečně nastal tolik od včerejška očekávaný večer. ,,Jak vypadám?" zeptala se mě Betty, když jsme se parádily na premiéru. ,,Skvěle!" odpověděla jsem jí ,,A já?" ,,Úžasně! Tak jdeme!Řekla Betty, a popohnala mě ze dveří. Šly jsme Ámosovou ulicí, a před kinem jsem jen tak pronesla: ,,Konečně! Dnes se můj život mění!" U pokladny jsme si ještě i mimo lístků do poslední řady řekly i o dvě koly a dva pytlíky brambůrků. Konečně se v sále setmělo, a film začal. Trval asi dvě a půl hodiny. Po filmu jsme musely jít pěšky lesem, protože v Ámosově ulici během filmu začali kopat kanalizaci. Byli jsme asi v půlce cesty, a v tom nám před očima něco přelétlo přes cestu. ,,Co to bylo?" zeptala se mě Betty, která šla bojácně za mnou. ,,Nevím, jdi dál a neboj strašpytle!" napomenula jsem jí, a šly jsme dál.V tom zase! Zase něco přeběhlo přes cestu! ,,Spectro, mě už se to ale opravdu přestává líbit!" řekla bázlivě Betty, a schovala se za mě. ,,Prosím tě, vždyť to nic není, možná jen takový silnější větřík, nebo třeba ….." větu jsem nedokončila. Bílá šmouha, která se znovu mihla, se asi o čtyři metry od nás začala tvarovat. Vytvarovala se do postavy muže, který po chvíli zčernal. Teď před námi stála černá postava muže, vysokého přibližně asi dva a půl metru. ,,Vy… vy… jste….," začala strachy koktat asi Betty. ,,…o…d…obr….nebo… nebo…d… d…duch? N…nebo..nebo… ně.. něco… jiného?" ,,Být tebou, bych se nehýbala! Může ho to zneklidňovat!" varovala jsem Betty před hrozícím rizikem. ,,M..myslíš.. Spec, Ž.. že je.. to … to… mafián?" řekla znovu koktavě Betty. ,,To nevím, to ví on… ale raději se ho fakt neptej!" řekla jsem už taky bázlivě. Muž překvapivě nic nedělal, a stál. ,,P..pane? Vy.. vy jste… m… mafián?" zeptala se Betty. To ale neměla dělat. Muž neodpověděl. Začal se k nám blížit. ,,Asi jsi ho naštvala, ty pako!" řekla jsem, a začala se pomalinku shýbat dolů k zemi. ,,Já že jsem pako?!" řekla Betty, a udělala poněkud velmi rychlý pohyb. Muž zrychlil. Moc se s námi nepáral. Prostě přes nás hodil kovovou síť s koulemi na okrajích, utáhl jí, hodil si nás přes rameno, a šel lesem dál. Ale už ne po cestě. Vzal to přímo lesem, a šel ke světlu, které v dáli svítilo.
Vložka: Proč jsem kovem neprošla? Projdu vším, kromě diamantů, kovu, železa a zlata.
Došel k takovému většímu kempu. ,,A jej! Sakra! To je horor! Já to nepřežiju!" začala Betty v síti bědovat. ,,Ticho! Vidíš toho zombie, co jsem jde?" upozornila jsem Betty. Ale ku podivu jsem se zarazila: ,,Cože? Co by dělal v lese ve světě lidí zombie?" ,,Hele, támhle je další!" zašeptala Betty. ,,A tam je vlkodlak! A támhle i upír! Ach, ne! Támhle je dokonce frankenstein a Dracula!" začala jsem vyjmenovávat všechny dosud mnou spatřené obludy kolem mě. ,,Tak tomuhle já říkám opravdu, ale opravdu hororová noc!" řekla Betty, a v síti, dosud nesené černým mužem do dálky se schoulila do klubíčka. ,,A to tahle noc ještě neskončila!" připomněla jsem, a dívala se pořád ven. ,,Co bude říkat taťka? No jo, on si chodí lehnout v sobotu tak v devět, skusím se odsud dostat do pěti, táta vstává v půl šesté! Pak řeknu, že jsem celou noc ležela v posteli!" řekla jsem, a promnula jsem si ruce. ,,A co tvoje mamka? Ta ti to taky zbaští? E… jo… promiň, já zapomněla že už tady není…"omlouvala se Betty. ,,Hm…" zahuhlala jsem, a koukala na stan, do kterého nás černý muž asi nesl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rickyvap Rickyvap | E-mail | Web | 21. července 2018 v 15:37 | Reagovat

В дополнение ко всем плюсам, используя несъемную опалубку, можно сэкономить на аренде спецтехники. Элементы опалубки монтируются вручную, для подъема блоков на большую высоту не нужен кран, а довольно лишь элементарного подъемника. Единственное профессиональное приспособление, которое необходимо для монтажа несъемной опалубки, – это бетононасос, с помощью которого рабочие будут заливать http://builderbest.byethost7.com/ раствор в полости блоков. Как видите, при ограниченной площади строительства несъемная опалубка открывает большие возможности. Кстати, несъемная опалубка подразумевает применение добавочных слоев термоизоляции. В продаже есть особые разновидности блоков, в которых термоизолирующий материал помещен между слоями пенополистирола, то есть после заливки оказывается в толще бетона.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama